Sunday November 17th 2019

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Wśród oferowanych przez zakłady ubezpieczeń są między innymi polisy nazywane ubezpieczeniami dla osób przezornych. Chodzi tutaj oczywiście o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. To specyficzne ubezpieczenie, które jest skierowane do bardzo szerokiego grona osób.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

 

Do kogo adresowane jest ubezpieczenie NNW?

NNW ubezpieczenie można podzielić na indywidualne i grupowe. Indywidualną polisę NNW może kupić każda chętna osoba. Indywidualna polisę NNW mogą kupić osoby, które uprawiają sporty, wyjeżdżają na wakacje, kierowcy. W przypadku ubezpieczenia NNW wykupionego przez kierowcę ochroną ubezpieczeniową zostaną objęci także pasażerowie. Grupowe polisy NNW adresowane są do pracowników firm, do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola/szkoły. Zakres indywidualnej czy grupowej polisy NNW może mocno od siebie się różnić. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia NNW, każda ubezpieczająca się osoba może dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb. Rodzice, którzy kupują polisę NNW dla swojego dziecka nie muszą kupować tej oferowanej w szkole. Mogą dziecko ubezpieczyć sami w dowolnie przez siebie wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku polis NNW dla dzieci i młodzieży szkolnej ważne jest, aby zapewniały ochronę nie tylko na terenie przedszkola czy szkoły, ale także poza ich terenem. Polisa powinna chronić dzieci także w czasie ferii i wakacji.

 

Jak otrzymać odszkodowanie?

Co i w jakim terminie należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie z polisy NNW zapisane jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Większość towarzystw ubezpieczeniowych ustaliło 7 dni na zgłoszenie szkody. Osoby, które się spóźnią, także otrzymają odszkodowanie, ale może być ono niższe. Warto też wiedzieć o tym, że osoby, które mają dwie lub więcej polis NNW, na przykład komunikacyjne i dołączone do ubezpieczenia domu/mieszkania), mogą zgłosić powstanie szkody z tytułu każdej polisy NNW. Z każdej z nich mogą otrzymać odszkodowanie. Kierowcy, którzy mają NNW otrzymają odszkodowanie także z OC sprawcy kolizji/wypadku.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Pages

Interesting Sites

    Archives